Festiwal w Tomaszowie Mazowieckim

Brak komentarzy

Zanim 26. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu na dobre zacznie się 22 listopada, wędruje po Łodzi i regionie. Byliśmy już w Zelowie, a 10 listopada odwiedziliśmy Tomaszów Mazowiecki.


W tomaszowskiej Galerii Arkady (ul. Rzeźnicza 4) pokazaliśmy Jak to się robi Marcela Łozińskiego. W filmie, który w 2006 roku zdobył Grand Prix Festiwalu Mediów, Piotr Tymochowicz – doradca medialny udowadnia, że z każdego człowieka można ulepić polityka.

Miejsce – Galeria Arkady – jest szczególne dla filmowych projekcji. W 1972 roku zainaugurowano w niej pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego, a gościem specjalnym uroczystości był wybitny znawca kina, krytyk filmowy, współtwórca i długoletni rektor Łódzkiej Szkoły Filmowej prof. Jerzy Toeplitz. W latach 1996-2005 Młodzieżowy Dom Kultury organizował w galerii pokazy i dyskusje filmowe.

Organizatorami „wyjazdowego” prologu Festiwalu w Tomaszowie Mazowieckim byli: Muzeum Kinematografii w Łodzi, Klub filmowy TOMOFFAN przy Młodzieżowym Domu Kultury oraz Galeria Arkady.