Nagroda Młodych Krytyków

Brak komentarzy

Honorowa Nagroda Młodych Krytyków, przyznawana przez Laureatów Festiwalu Kamera Akcja, dla najlepszego dokumentu z konkursu filmów dokumentalnych. 

 

Dagmara Cioska – studentka psychologii, zainteresowana terapeutycznym zastosowaniem kina i przedstawieniem zagadnień psychologicznych za pomocą języka filmowego. Autorka dwóch bezbudżetowych krótkich metraży, laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie oraz konkursu Skrytykuj i finalistka konkursu Krytyk Mówi. Młoda jurorka na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Festiwalu Filmów Młodego Widza, Unia Film Festival. Nagrodzona za najlepszą videorecenzję na Bytom Film Festival. Panelistka ŚFN i Konferencji Młodych Filmoznawców z prelekcjami o ewolucji bohaterek filmowych. Obecnie pracuje nad tematem slow cinema w perspektywie psychologii poznawczej. Początkująca jutuberka.

 

Łukasz Mańkowski – japonista i filmoznawca specjalizujący się w kinie azjatyckim, obecnie doktorant na wydziale Artes Liberales UW, gdzie przygotowuje pracę o Japońskiej Nowej Fali, tłumacz i dziennikarz filmowy, połowa bloga „Referat Filmowy”. Pisze dla portali m.in. Kultura Liberalna i GeoMovies. Uczestnik projektów: People’s Jury Festivalu 5 Smaków, FEFF Campus w Udine, EIFF Student Critics Programme, WFF FIPRESCI Young Critics Programme, Yerevan IFF Talent Critics Lab oraz WFF NETPAC Jury. Współpracował z festiwalami Nowe Horyzonty i 5 Smakami. Laureat konkursu „Krytyk Pisze” na Festiwalu Kamera Akcja. Miłośnik ramenu i festiwali filmowych.

 

Martyna Milewska – magistrantka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskich, niegdyś aspirująca instrumentalistka z zamiłowaniem do muzyki jazzowej. Laureatka tegorocznego konkursu „Krytyk pisze” za najlepszy tekst krytyczny według Jury Krytyków oraz zdobywczyni wyróżnienia przyznanego przez Jury Twórczyń. Ponadto została wyróżniona w konkursie na recenzję polskiego filmu fabularnego „Młodzi o filmach FPFF” (2018 r.) zorganizowanym przez Warsztaty krytyki filmowej w Gdyni oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie na scenariusz spotu reklamowego promującego kampanię „Ojczysty – dodaj do ulubionych” (2017 r.), który zorganizowało Narodowe Centrum Kultury. Jako wolontariuszka wykłada literaturę na Płockim Powiatowym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Publikowała w kwartalniku „Tlen literacki” oraz portalu studencko-kulturalnym „Niewinni czarodzieje”.