Aktualności

  • Co szczególnie warto obejrzeć na festiwalu? Zerknijcie na szybki przewodnik.

  • Zdaniem jurora Jarosława Czembrowskiego festiwal to przegląd najciekawszych zjawisk w dziedzinie dokumentu, daje możliwość zapoznania się z większością nagradzanych na najbardziej znaczących światowych konkursach.

  • W tegorocznym programie znalazło się prawie 70 dokumentów. Jak je wszystkie obejrzeć? Jak skompletować swój „zestaw obowiązkowy”? W tej części dowiecie się, co poleca dyrektor festiwalu Jakub Wiewiórski.

  • Tegoroczny program jest pełen wyśmienitych dokumentów. Aby pomóc naszym Widzom wybrać te, które ich najbardziej zainteresują, polecamy artykuły i recenzję przybliżające filmowe historie pokazywane na 29. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.      

  • Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym harmonogramem. Prosimy zwrócić uwagę, że (podobnie jak w zeszłym roku) są dwa miejsca festiwalowe: kino Kinematograf w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) oraz Fabryka Sztuki (ul. Tymienieckiego 3). Katalog oraz program festiwalu udostępniamy również Państwu w formi PDF do ściągnięcia.

  • Honorowa Nagroda Młodych Krytyków, przyznawana przez Laureatów Festiwalu Kamera Akcja, dla najlepszego dokumentu z konkursu filmów dokumentalnych.    Dagmara Cioska – studentka psychologii, zainteresowana terapeutycznym zastosowaniem kina i przedstawieniem zagadnień psychologicznych za pomocą języka filmowego. Autorka dwóch bezbudżetowych krótkich metraży, laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie oraz konkursu Skrytykuj i finalistka konkursu Krytyk Mówi. Młoda jurorka…